Shopping Cart

Нема продукти во Кошничката.

Купи!

Nature Republic ампула AHA

709 ден

Категории ,

Високо концентрираната АХА ампула содржи комбинација од состојки за совршена текстура на кожата, имено лимонска киселина, екстракти од бела и црна врба кои ги отстрануваат мртвите клетки, ги чистат порите, ја омекнуваат и измазнуваат кожата, правејќи ја нејзината текстура мазна, нежна и изедначена. Наменета е за сите типови кожа, а особено се препорачува за груба кожа, како и за мрсна и комбинирана кожа. Не содржи вештачки бои и мириси и е погодно за секојдневна употреба.

Упатство за употреба: После нанесувањето на тонерот, нанесете ја потребната количина од ампулата на кожата на лицето и нежно масирајте за подобра апсорпција.

Предупредувања: Производот е наменет само за надворешна употреба. Избегнувајте директен контакт на производот со очите. Престанете да го користите производот доколку се појават знаци на осип или иритација. Чувајте го производот подалеку од дофат на деца. Затворете го производот по употреба.