Shopping Cart

Нема продукти во Кошничката.

Купи!

Nature Republic ампула Колаген

709 ден

Категории ,

Високо концентрирана ампула со хидролизиран колаген, два вида пептиди и аденозин ја ревитализира еластичноста на кожата, ја враќа нејзината цврстина и затегнатост, ја намалува видливоста на брчките и фините линии, а во исто време длабински ја хидрира и негува. Наменет е за сите типови кожа, а особено се препорачува за опуштена кожа со недостаток на еластичност и видливи брчки. Не содржи вештачки бои и мириси и е погоден за секојдневна употреба.

Упатство за употреба: После нанесувањето на тонерот, нанесете ја потребната количина од ампулата на кожата на лицето и нежно масирајте за подобра апсорпција.

Предупредувања: Производот е наменет само за надворешна употреба. Избегнувајте директен контакт на производот со очите. Престанете да го користите производот доколку се појават знаци на осип или иритација. Чувајте го производот подалеку од дофат на деца. Затворете го производот по употреба.