Shopping Cart

Нема продукти во Кошничката.

Купи!

Neogen витамин Ц серум за лице

1,189 ден

Категории ,

NEOGEN Серум за лице со 22% витамин Ц, 32g „Серум за изедначен тен, ревитализирана и хидрирана кожа“. Револуционерен, „супер моќен“ серум со ниацинамид, 22% натриум аскорбил фосфат, витамини А и Б5, екстракти од цитрусни овошја, колаген и хијалуронска киселина.
НЕОГЕН серумот со витамин Ц е моќно рестартирање што го изедначува тенот на кожата со отстранување на штетата предизвикана од негативните ефекти на сончевото зрачење, давајќи блескава, сјајна кожа без темни флеки и дамки.

Упатство за употреба: Темелно исчистете го лицето и ставете тонер. Нанесете 2-3 капки на лицето и тапкајте ја кожата додека не се апсорбира целосно. Ако го користите производот пред изложување на сонце, не заборавајте да ставите крем за сончање над серумот.

Предупредувања: Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Престанете да го користите производот ако се појават знаци на осип или иритација. Се чува вон дофат на деца. Затворете добро по употреба.